AGROTURISTIKA

 

 

Přijeďte k nám prožít nevšední zážitek , ubytujte se na statku plném koní a dalších zvířat, vyzkoušejte si život na vesnickém statku  se vším, co k němu patří......

Nabízíme vynikající podmínky pro skvělou dovolenou pro příznivce jezdecké turistiky, jednotlivce, skupinky  i rodiny s dětmi. Možnosti trávení aktivní dovolené – 

jízda v sedle, koupání, cykloturistické stezky, agroturistika, houbaření, zahradní gril, krb, táboráky.

K vašemu agroturistickému pobytu neodmyslitelně patří péče o koně, můžete si sami vyzkoušet vše od krmení koní, vodění koní do výběhu, čištění boxů, naučíte se postarat o koně , vyčistit je i získat základní návyky potřebné k ježdění.  V ceně je i teoretická přednáška na libovolné téma z oblasti chovu koní a  jezdectví a večerní grilování v krbu v naší nové klubovně.

 

Přírodní krásy v okolí statku určitě stojí za vidění. Přímo přes Všechovice prochází cyklistické trasy a modrá turistická značka. Z lesnatých kopců nad vesnicí je nádherný výhled až k Nedvědici a dál na Vysočinu. K zajímavostem v nejbližším okolí patří zřícenina staré zemanské tvrze Trmačov (asi 3 km v lesích ), pro milovníky vody je tu přírodní koupaliště v obci Skalička ( asi 2 km ze Všechovic).

 

V dobře dosažitelném okruhu několika kilometrů se nachází například město Tišnov se svým historickým centrem a dobrými restauracemi, kopec Květnice s nalezištěm polodrahokamů, klášter Porta Coelli v Předklášteří, Podhorácké muzeum v Předklášteří, kostel a kaple Pernštejnů v Doubravníku, hrad Pernštejn, westernové městečko Šiklův mlýn a Boskovice,  hrad Veveří, brněnská přehrada, Babí lom, vranovský kostel, klášter  a pouť, vranovský auto – motokros, Moravský kras ( propast Macocha a Punkevní jeskyně) patří k zajímavým námětům na výlet pro ty, kteří u nás bydlí a nechtějí se věnovat pouze jezdectví.

 

 

V zimě terény pro běžkaře, možnost skjoringu – lyžování za koněm, Silvestr u koní .

 

Ubytování v soukromí, rodinné podmínky.

Nabízíme 2 čtyřlůžkové pokoje:  jeden pro děti a nenáročné turisty a druhý luxusní s dřevěným stropem, stylový + kuchyňka + příslušenství. Strava po domluvě nebo vlastní příprava v kuchyňce.