WORKING EQUITATION (WE)

 

Video umístěné zcela dole na stránce mi otevřelo  před dvěma lety cestu k poměrně nové, neskutečně krásné a troufám si říci téměř nejvšestrannější jezdecké disciplíně.

Je na něm několikanásobný mistr světa ve WE, Portugalec Pedro Torres se svým hřebcem lusitano Oxydadem. Video je z rychlostní části, kde kůň překonává určenou trasu plnou překážek na rychlost, s co nejmenším počtem chyb.

 

Vše o disciplíně Working Equitation najdete na našich klubových stránkách www.cswe.cz a na Facebooku www.facebook.com/czechsocietyWE

 

Pedro Torres naštěstí několikrát přijel i do ČR a měla jsem tu čest se i s koněm několikrát zúčastnit jeho kurzu. Musim konstatovat, že za 2 výcvikové lekce mi předal víc, než naši čeští trenéři za 15 let.....Netrpělivě čekám a těším se na další příležitost se jeho nových Clinic zúřastnit, ať už jako jezdec, nebo alespoň jako divák.

Perovy zkušenosti pramení jak od nejlepšího jezdce minulého století Nuno Oliveiry, který ho až do své smrti trénoval, ale také z Portuglaské královské jezdecké školy, kde Pedro 10 let působil, a zatím vrcholem jeho kariéry je kromě několika titulů Mistra světa ve WE i kůň, který se i díky jeho tréninku dostal na olympiádu v Londýně a v drezůře skončil v první desítce. V současnosti se Pedro Torres věnuje přípravě koní plemene lusitano pro světové GP v drezuře.

Pedro Torres a naše klisna MT Sabaneé trenují ustupování na holeň na diagonále, jeden ze základních cviků dobré práce na uvolnění koně.

Pedro Torres a dokonalé uvolnění naší klisny ve cvalu. 

Pedro Torres, náš valach Hidalgo a poloviční překrok na diagonále

 

 

Disciplína v ČR je úplně nová, zatím neznámá pro většinu jezdců. V roce 2013 byla teprve světovou organizací WAWE  uznána česká pobočka WE a vlajka ČR se poprvé objevila v oficiálním videu k této disciplíně. Viz níže

 

https://www.working-equitation.org/links.html